Ana Sayfa / Bandit / Bandit Level 8 → Level 9

Bandit Level 8 → Level 9

Şekil 1

9. level parolasının data.txt içerisindeki parolalardan yalnızca bir kez tekrarlanan değerin olduğu söylenmiş. Bunun için yardımcı olabilecek komutları incelediğimde uniq komutunu gördüm. Ingilizcedeki unique kelimesinden gelen uniq tek, benzersiz anlamlarını taşımaktadır. Bundan dolayı bu komutu man ile inceledim. Komut seçeneklerinde -u’nun açıklaması “only print unique lines” olduğunu gördüm. Direkt “uniq -u data.txt” komutunu çalıştırdım ama bir çok çıktı sonucu aldım(Şekil 2).

Şekil 2

Google de uniq kullanımını arattığımda bu yazı ile karşılaştım.(https://linux.web.tr/linux-dersleri/40/linux-sort-ve-uniq-kullanimi) Uniq alt alta gelenlerle işlem yapıyormuş. Yani altındaki satır farklıysa uniq bu satırı yok etmiyor. Bende kaynakta söylediği gibi ilk olarak sort komutuyla hepsini sıraladım(Sort komutu sıralanmış hali Şekil 3).Daha sonra da pipe kullanarak çıktıyı uniq -u komutuna gönderdim. Parolam karşımdaydı.

Bandit8 Parolası: Bandit8 parolasını öğrenmek için tarayıcınızdan f12 ile sayfa kaynağını görüntüleyin. Daha sonra ctrl+f ile “bandit8 parolası” şeklinde arama yapın. Arama sonucunda parolayı göreceksiniz. Parola, anlatılan adımları sizin de yapmanız için gizlenmiştir.

Şekil 3

Bandit9 Parolası: Bandit9 parolasını öğrenmek için tarayıcınızdan f12 ile sayfa kaynağını görüntüleyin. Daha sonra ctrl+f ile “bandit9 parolası” şeklinde arama yapın. Arama sonucunda parolayı göreceksiniz. Parola, anlatılan adımları sizin de yapmanız için gizlenmiştir.

bandit9 parolası: UsvVyFSfZZWbi6wgC7dAFyFuR6jQQUhR
Yazdır

Hakkında Yunus Emre Demirbaş

Ayrıca Bakınız

Bandit Level 4 → Level 5

bandit level 4'ten, level 5'e geçiş

Bir yorum

  1. Теперь буду знать

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir