Ana Sayfa / Bandit / Bandit Level 6 → Level 7

Bandit Level 6 → Level 7

Şekil 1

Bu yazıda sizlere bandit level 7’ye nasıl geçileceğini anlatacağım. Levelin sayfasında bize parolanın sunucuda herhangi bir yerde olabileceğini söylüyor(Şekl 1). İpucu olarak dosyanın kullanıcısı bandi7, grubu bandit6, boyutunun ise 33 byte olduğu verilmiş.

Daha önceki adımlarımızda yaptığımız gibi find komutuyla verilen özelliklere göre dosyayı aratacağız. Ben user ve grup özelliğinin nasıl aratılacağını bilmediğim için man komutuyla nasıl aratacağıma baktım. Bunun sonucunda “-group {group_name}”, “-user {user_name}” parametreleri ve değerlerini yazmam gerektiğini öğrendim. Daha önceden de özel bir byte boyutunu aratacağım zaman “-size {boyut}c” olarak kullanıldığını, dosya aramak için ise “-type f” parametresinin kullanıldığını öğrenmiştim. Tüm bu bilgilerle bir arama gerçekleştirdiğimde aşağıdaki şekil 2’deki çıktıyı aldım.

Şekil 2

İçlerinden birisi farklıydı. Başında find yazmıyordu ve erişim yetkisi olmadığını göstermiyordu. İsminin bandit7.password olması da aradığım dosyanın bu olduğunu işaret ediyordu. Cat komutuyla dosyayı okuduğumda aradığım parolanın orada olduğunu gördüm.

Arama sonucunun doğruluğunu teğit etmek için ise şekil 3’teki komutu çalıştırdım. Bu sayede kullanıcısı, grubu ve boyutunu görmüş oldum

Şekil 3

Bandit7 Parolası: Bandit7 parolasını öğrenmek için tarayıcınızdan f12 ile sayfa kaynağını görüntüleyin. Daha sonra ctrl+f ile “bandit7 parolası” şeklinde arama yapın. Arama sonucunda parolayı göreceksiniz. Parola, anlatılan adımları sizin de yapmanız için gizlenmiştir.

bandit7 parolası: HKBPTKQnIay4Fw76bEy8PVxKEDQRKTzs
Yazdır

Hakkında Yunus Emre Demirbaş

Ayrıca Bakınız

Bandit Level 4 → Level 5

bandit level 4'ten, level 5'e geçiş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir