Ana Sayfa / Bandit / Bandit Level 4 → Level 5

Bandit Level 4 → Level 5

Bu levelde, inhere klasörü içerisindeki dosyalardan birisinde insanların okuyabileceği farmatta yazılmış level5 parolası saklanmakta olduğu söylenmiş. Yaptığım ilk iş dosyaları listelemek oldu. Daha sonra amele işi hepsini cat komutuyla görüntüledim. Tabiki bu işlevsel değildi. Cat /home/bandit4/inhere/* yaparak daha işlevsel hale getirdim 😀

İpucunda verilen find komutunu, man komutu ile inceledim. Find komutu seçenekleri içerisinde “-readable” olduğunu gördüm. Bu opsiyonu kullandığımda tüm dosyalar listelendi.

Bu komutun dosyalara okuma izninin verilip verilmediğine baktığını öğrendim. Bana hangi dosya içeriğinin okunabilir olduğunu göstermedi. Bende googleden biraz araştırma yaptım. Stack overflow sitesinde işime yarayan “find dir/to*/searc -type f | xargs file | grep text” komutunu buldum. Komutu kendime göre düzenledim (“find /home/bandit4/inhere/ -type f | xargs file | grep text”).

Komutu çalıştırdıktan sonra “/home/bandit4/inhere/-file07: ASCII text” çıktısını aldım. Cat komutuyla homebandit4/-file07 dosya içeriğini okuyarak 5. seviyeye geçtim.

Bandit5 Parolası: Bandit5 parolasını öğrenmek için tarayıcınızdan f12 ile sayfa kaynağını görüntüleyin. Daha sonra ctrl+f ile “bandit5 parolası” şeklinde arama yapın. Arama sonucunda parolayı göreceksiniz. Parola, anlatılan adımları sizin de yapmanız için gizlenmiştir.

bandit5 parolası: koReBOKuIDDepwhWk7jZC0RTdopnAYKh
Yazdır

Hakkında Yunus Emre Demirbaş

Ayrıca Bakınız

bandit6

Bandit Level 5 → Level 6

bandit6 için çözüm anlatılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir