Ana Sayfa / Bandit / Bandit Level 1 → Level 2

Bandit Level 1 → Level 2

Bandit Level 1 → Level 2

Şekil 1

Bandit’in bu seviyesindeki amacımız “-” isimli dosya içerisindeki bandit2 kullanıcısının parolasını öğrenmek. Dosyamızın içerisindekini parolayı terminale bastırmak için “cat -” komutunu yazıp çalıştırdığımızda sistem tepki vermiyor ve bekliyor. “-” linux için özel karakterlerden birisidir. Özel karakterler hakkında detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.→ “Advanced Bash-scripting Guide – Chapter 3 – Special Characters

“cat -” komutu verdiğimizde linux, cat komutunu şekil 2’deki bir seçenek ile birlikte çalıştırmak istediğimizi düşünecektir.

Şekil 2

Bu sorunun önüne geçebilmek için “-” karakterinin bir dosya olduğunu linuxa söylememiz gerekmektedir. Bunun için cat komutundan sonra ./{dosya_adı} ya da home/{kullanıcı_dizini}/{dosya_adı} şeklinde dosyamızı belirtmeliyiz. “./” bulunulan dizin altındaki dosya ve dizinler üzerinde işlem yapılacağını belirtmek için kullanılmıştır.

Bu bilgilerden sonra bandit1 ullanıcısına ssh ile bağlanarak işlemlerimizi gerçekleştirebiliriz.

Bandit2 Parolası: Bandit1 parolasını öğrenmek için tarayıcınızdan f12 ile sayfa kaynağını görüntüleyin. Daha sonra ctrl+f ile “bandit2 parolası” şeklinde arama yapın. Arama sonucunda parolayı göreceksiniz. Parola, anlatılan adımları sizin de yapmanız için gizlenmiştir.

bandit2 parolası: CV1DtqXWVFXTvM2F0k09SHz0YwRINYA9
Yazdır

Hakkında Yunus Emre Demirbaş

Ayrıca Bakınız

bandit6

Bandit Level 5 → Level 6

bandit6 için çözüm anlatılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir