Ana Sayfa / Bandit / Bandit Level 0 → Level 1

Bandit Level 0 → Level 1

Herkese merhaba bugün ilk blok yazımla karşınızdayım. Bu yazımda sizlerle Bandit’te level 1’e geçmek için nasıl bir yol izleyeceğimize bakacağız.

Bandit level 0’dan level1’e geçerken ilk olarak bir önceki Bandit level 0 yazısına belirtildiği gibi sunucuya bağlanma işlemi yapıldıktan sonra kenimizi Home dizininde buluyoruz. Amaç sitede belirtildiği üzere “readme” belgesinin içindeki Bandit1 kullanıcısının şifresini bulmak. Bunun için ls komutu ile home dizini üzerindeki dosyaları listeliyoruz. Readme belgesinin içeriğini görebilmek için cat komutunu kullanacağız. Bunun için hemen terminalimize “cat readme” yazarak çalıştırıyoruz. içinden çıkan yazı bizim bandit1 kullanıcımızın şifresi oluyor. Ardından yeni bir hosta bağlanmak için exit komutunu kullanarak Bandit0 hostundan ayrılıyoruz. Yine aynı şekilde hedef hosta linux terminali üzerinden “ssh bandit1@bandit.labs.overthewire.org -p 2220” komutunu yazarak bağlantı isteği atıyoruz. Parola girmemizi istediği zaman da “readme” içerisinde bulduğumuz şifreyi yazarak Level 1 aşamasını tamamlıyoruz.

bandit1 parolası: boJ9jbbUNNfktd78OOpsqOltutMc3MY1

Bandit1 Parolası: Bandit1 parolasını öğrenmek için tarayıcınızdan f12 ile sayfa kaynağını görüntüleyin. Daha sonra ctrl+f ile “bandit1 parolası” şeklinde arama yapın. Arama sonucunda parolayı göreceksiniz. Parola, anlatılan adımları sizin de yapmanız için gizlenmiştir.

Yazdır

Hakkında Beyza Nur Altınok

Ayrıca Bakınız

bandit6

Bandit Level 5 → Level 6

bandit6 için çözüm anlatılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir